Udane występy siatkarzy w Kinder+Sport

2018-04-09

W sobotę 7 kwietnia zespół dwójek w składzie Maks Wasiak, Cyprian Brodziak i Filip Rychel udał się na ćwierćfinał wojewódzki KINDER + SPORT do Kamionek pod Poznaniem.

W rundzie eliminacyjnej zespół Piast przegrał tylko z faworytem do mistrzostwa w województwie zespołem IUKS Poznań 1 i walczył o miejsca 4-6, które dawały awans do półfinału wojewódzkiego. Ostatecznie chłopcy ukończyli turniej na miejsce 5 i awansowali do kolejnego etapu. Dzień później w niedzielę 8 kwietnia, na ćwierćfinał wojewódzki KINDER + SPORT do Kalisza udały się dziewczyny. W kategorii dwójek wystartowały aż trzy nasze zespoły i wszystkie uzyskały awans do półfinału wojewódzkiego. Zosia Ratajczak z Marysią Sobczyk zajęły miejsce 6. Martyna Sawarzyńska z Kamilą Borowiec zajęły miejsce 4 a Zuzia Lisiecka z Julią Małyszek wywalczyły 2 miejsce. Równie dobrze spisał się zespół trójek w składzie: Roksana Rychel, Jessica Musielak, Kasandra Juskowiak i Amelia Zielińska. Dziewczyny wygrały wszystkie mecze grupowe przegrywając dopiero we finale i zajmując ostatecznie 2 miejsce również zameldowały się półfinale wojewódzkim, które odbędą się już za dwa tygodnie. Do boju PIAST!