Półfinałowe zwycięstwa w KINDER+Sport!

2018-04-23

Za młodymi siatkarzami i siatkarkami oraz trenerem sekcji ponieckiego Piasta pracowity i pełen sukcesów sportowych weekend.

21 kwietnia siatkarki Piasta Poniec udały się do Szamotuł, gdzie odbył się półfinał wojewódzki rozgrywek KINDER + SPORT. Nasz klub na tym etapie rozgrywek reprezentowały aż trzy zespoły w kategorii dwójek (rocznik 2007) oraz jeden zespół w kategorii trójek (rocznik 2006). Dziewczyny z klas IV wypadły bardzo dobrze. Marysia Sobczyk z Zosią Ratajczak zajęły miejsce 10 i odpadły z dalszej rywalizacji zajmując ostatecznie miejsca 19-20 w Wielkopolsce. Martyna Sawarzyńska z Kamilą Borowiec ukończyły zawody na miejscu 4. Natomiast Julia Małyszek z Zuzią Lisiecką wygrały turniej półfinałowy i tym sposobem obie te drużyny awansowały do finału wojewódzkiego, w którym weźmie udział tylko 12 najlepszych zespołów z całej Wielkopolski! Starsze koleżanki natomiast, osłabione brakiem swojej kapitan, były bardzo blisko awansu do finału i zajęły ostatecznie miejsce 7. W tej kategorii klub reprezentowały: Amelia Zielińska, Jessica Musielak i Roksana Rychel.

22 kwietnia swój turniej półfinałowy w Kaliszu rozegrali chłopcy. Nasz zespół dwójek w składzie: Filip Rychel, Cyprian Brodziak, Maks Wasiak poszedł w ślady swoich koleżanek i również z pierwszego miejsca wywalczył awans do najlepszej dwunastki w Wielkopolsce i awansował do finału wojewódzkiego KINDER + SPORT.