Grupy młodzieżowe podsumowały sezon

2018-07-02

Wspólnym spotkaniem w dniu 1 lipca 2018 r.  na kompleksie rekreacyjnym w Dzięczynie podsumowany został sezon rozgrywkowy 2017/2018 wszystkich grup dziecięco-młodzieżowych przynależnych do Ponieckiego Klubu Sportowego „PIAST” Poniec.

Otwarcia spotkania, powitania Burmistrza Ponieca Jacka Widyńskiego, wszystkich zawodników, rodziców, opiekunów i trenerów oraz zaproszonych gości dokonał Prezes PKS „PIAST” Poniec Krystian Juśkiewicz. Sezon rozgrywkowy 2017/2018 był niezwykle ważny dla Klubu, zdobyty awans grupy piłkarskiej seniorów umożliwi dalsze rozgrywki w klasie okręgowej. Pierwszym miejscem w Wielkopolsce w rozgrywkach piłki siatkowej cieszy się dwójka siatkarek z rocznika 2007 r., która tym samym zdobyła awans na mistrzostwa Polski. Podobnym osiągnieciem cieszy się również dwójka chłopców sekcji siatkarskiej, która zdobywa w rozgrywkach piłki siatkowej trzecie miejsce w Wielkopolsce. Gratulacje, podziękowania i nagrody rzeczowe w postaci toreb treningowych na ręce zwycięzców złożył Burmistrz Ponieca Jacek Widyński. „Pasja do sportu i wytrwałość to kombinacja cech pomagająca odnieść sukces. Cieszę się bardzo za odniesione sukcesy, awanse i zdobyte  medale, które trafiają do zawodników z terenu Gminy Poniec. Sport kształtuje charaktery, uczy wytrwałości i odwagi, uczy wygrywać i godnie znosić porażki. Dla wielu wychowanków PKS PIAST Poniec to droga do wielkich sukcesów. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratuluje i życzę kolejnych awansów. Za trud wychowawczy, zaangażowanie w pracę z nasza młodzieżą rodzicom, wszystkim trenerom, działaczom, sponsorom oraz władzom klubu serdecznie dziękuje” – to między innymi słowa skierowane przez Burmistrza Ponieca do wszystkich obecnych w podsumowaniu osób.

                Do Ponieckiego Klubu Sportowego „PIAST” Poniec uczęszcza około 150 zawodników, w której działają sekcja piłki nożnej tj. grupa orlików, młodzików, trampkarzy, juniorów oraz seniorów a także sekcja piłki siatkowej i sekcja tenisa stołowego. Utworzona w tym sezonie najmłodsza grupa piłki nożnej „ORLIKI” licząca 28 uczestników otrzymała od Burmistrza Ponieca podczas niedzielnego spotkania stroje meczowe a pozostałe grupy koszulki treningowe.

                W imieniu zarządu PKS „PIAST” Poniec Prezes Krystian Juśkiewicz,  również złożył serdeczne  podziękowania za współprace Burmistrzowi Ponieca Panu Jackowi Widyńskiemu, wszystkim zawodnikom, rodzicom, sponsorom oraz trenerom i zaprosił do wspólnego spędzania czasu przy ognisku podkreślając, że chciałby, aby takie spotkania stały się tradycją w kolejnych sezonach sportowych.

Galeria


© 2019 Development By Nuss Software