Przedświąteczny remis Piasta

2018-12-23

Szóstą ligową kolejkę mają za sobą zawodnicy Piasta Poniec. Tym razem drużyna futsalu udała się do Pniew na spotkanie z drugą drużyną Red Dragons.

Mecz był niezwykle emocjonujący, a jego rozstrzygnięcie zapadło na kilka sekund przed końcową syreną. Przebieg pierwszej połowy to nieznaczna przewaga zawodników gości, którzy stworzyli sobie kilka dogodnych okazji. Niewykorzystane sytuacje zemściły się i jedna z nielicznych akcji gospodarzy została zamieniona na bramkę. Na szczęście na kilka minut przed końcem pierwszej połowy po składnej akcji całego zespołu piłkę do siatki skierował Przemysław Czajka.
W drugiej części meczu inicjatywa należała do gospodarzy. Ich przewaga została udokumentowana bramką. Od tego momentu mecz zaostrzył się. Zespoły popełniały coraz to więcej przewinień, czego dowodem mogły być dwa niewykorzystane przez gospodarzy „przedłużone” rzuty karne. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się wynikiem 2 – 1 dla zawodników z Pniew, przewinienie popełnił zawodnik gospodarzy. Sędzia na 8 sekund przed końcem podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Łukasz Janowicz.

Teraz przed zespołem dłuższa przerwa. Kolejny mecz odbędzie się bowiem 19 styczna w Poznaniu.