Premierowe zwycięstwo. Piast - KKF Konin 5- 3

2019-01-27

Na ten moment czekali wszyscy sympatycy ponieckiego Piasta. W meczu 9 kolejki II ligi drużyna Przemysława Czajki odniosła pierwsze ligowe zwycięstwo pokonując KKF Konin 5 – 3.

W meczu z drużyną z Konina faworytem byli goście, drużyna doświadczona na futsalowych parkietach, zespół który również i w tym sezonie znajdował się w czubie ligowej tabeli.

Piast jednak zaskoczył gości swoją grą - koncentracją w obronie i wyprowadzaniem szybkich kontrataków. Bramki Tomasza Szumnego, Łukasza Janowicza, Krystiana Klupsia i Patryka Morysona spowodowały, iż mimo kilku błędów drużyna na przerwę schodziła prowadząc 4 – 2. Druga połowa była bardzo wyrównana. Goście z Konina atakowali, gospodarze wyprowadzali kontry. Jedna z nich zakończyła się kolejną bramką Tomasza Szumnego. Drużyna KKF odpowiedziała także jednym trafieniem, ale to wszystko na co tego dnia pozwolili zawodnicy Piasta. Po końcowym gwizdku zapanowała wielka radość. Piast, debiutant w rozgrywkach odniósł pierwsze zwycięstwo.