Futsal Piła - Piast Poniec 11 - 2

2019-02-04

Wysoką porażką Piasta Poniec zakończył się wyjazdowy mecz II ligi futsalu. Wybierając się w 200 kilometrową podróż do Piły, zawodnicy z Ponieca nie byli faworytem spotkania.

Drużyna z Piły w dotychczasowych rozgrywkach tylko raz schodziła z parkietu pokonana. Doświadczenie i umiejętności były po stronie zawodników z Piły. Potwierdzeniem tego były pierwsze minuty meczu. Gracze BestDrive szybko zdobyli dwubramkowe prowadzenie. Gdy wydawać się mogło, że kontrolują przebieg pojedynku, zawodnicy z gości zaczęli atakować coraz odważniej i szybko odrobili straty. Gole Łukasza Janowicza i Patryka Morysona ustaliły remisowy wynik pierwszej połowy. Niestety drugie dwadzieścia minut, było najsłabszą połową, jaką zagrał Piast w tym sezonie. Szybko stracone dwie bramki kompletnie rozbiły zespół. Zawodnicy gospodarzy przejęli kontrolę i skutecznie kończyli swoje akcje. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 11 – 2. Teraz przed zawodnikami Piasta dwutygodniowa przerwa. Kolejny mecz zostanie rozegrany 17 lutego o godz. 16.00 w Gostyniu.