Derbowa porażka Piasta

2019-02-18

Porażką 3 - 1 zakończył się derbowy pojedynek Piasta Poniec z Berg Solutions Futsal Gostyń. Honorowe trafienie dla gości zaliczył Tomasz Szumny.

Spotkanie wzbudziło wiele emocji. Hala gostyńskiego liceum wypełniona została kibicami niemal do ostatniego miejsca. Warto zwrócić uwagę, że liczne grono stanowili kibice gości, którzy swoim dopingiem wspierali poniecką drużynę. Jak przystało na derby mecz obfitował w twardą walkę. Drużyny w pierwszej kolejności starały się zabezpieczyć dostęp do swojej bramki, mało było strzałów i akcji ofensywnych. Pierwsi w zamieszaniu podbramkowym gola zdobyli gospodarze. Po zdobyciu gola, gra wyrównała się, Piast zaczął coraz odważniej atakować. Wyrównująca bramka padła po przedłużonym rzucie karnym. Strzelcem gola został Tomasz Szumny. Wynikiem 1 - 1 zakończyła się się pierwsza połowa. W drugiej części meczu gra nie uległa zmianie, drużyny sporadycznie atakowały, starając uważnie grać w obronie. Niestety zawodnicy Piasta zbyt często przerywali grę faulując. Na niespełna trzy minuty przed zakończeniem meczu, sędzia podyktował przedłużony rzut karny, który pewne wykorzystali gospodarze. Chwilę później zdobyli po kontrze kolejną bramkę, która ustaliła wynik meczy na 3 - 1 dla gostynian.

W kolejnym spotkaniu Piast Poniec zagra z Red Dragons II Pniewy. Mecz rozpocznie się w niedzielę 24 lutego o godz. 16.00