Porażka na zakończenie sezonu.

2019-02-28

Porażką na zakończenie sezonu zakończył się zaległy mecz 11 kolejki II ligi futsalu. Miejscowi gracze ulegli Grupie CRB Mrówka Mosina Futsal Team 3 – 0.

Sytuacja w tabeli jednoznacznie wskazywała faworyta spotkania. Goście z Mosiny w przypadku zwycięstwa nad Piastem awansowaliby na pierwsze miejsce w tabeli i stawaliby się głównym faworytem do awansu. Przebieg meczu potwierdził, że doświadczenie i umiejętności gry na futsalowym parkiecie są po stronie zawodników przyjezdnych. Ambicja i wola walki graczy miejscowych nie wystarczyła. Dwie dość szybko zdobyte bramki ustawiły spotkanie. Goście kontrolowali przebieg gry, starając się nie dopuścić do zagrożenia pod własną bramką. Trzeba jednak przyznać, że graczom miejscowym niejednokrotnie zabrakło szczęścia, aby zdobyć kontaktowego gola.
Druga połowa meczu zaczęła się od odważnych ataków graczy Piasta. Niemniej jednak albo brakowało precyzji, albo na drodze stał dobrze dysponowany bramkarz z Mosiny. Dodatkowo jedna z kontr zakończyła się zdobyciem kolejnej bramki, co spowodowało, że wynik wydawał się być rozstrzygnięty.

Piast zakończył swój debiutancki sezon. W dwunastu meczach zdobył osiem punktów, na które składały się dwa zwycięstwa, dwa remisy i osiem porażek. Trener oraz zawodnicy zdobyli niezbędne doświadczenie, którego niejednokrotnie zabrakło. Drużyna potrafiła pozytywnie zaskoczyć, jak choćby w zwycięskim meczu z drużyną KKF Konin, ale potrafiła też zakończyć mecz dwucyfrową stratą bramek. Teraz nadszedł czas na analizę wyników i wyciągnięcie wniosków. Wierzymy, że w kolejnym sezonie nasz dorobek punktowy będzie większy, a umiejętności gry zawodników wyższe.

Zarząd Klubu, trener oraz zawodnicy składają serdeczne podziękowania wszystkim kibicom, którzy swoim dopingiem i obecnością wspierali graczy na parkiecie.

Foto. Poniec Moje Miasto       

Galeria


© 2019 Development By Nuss Software