Piast lepszy od Zjednoczonych

2019-05-02

W rozegranym awansem meczu 23 kolejki leszczyńskiej klasy okręgowej Piast Poniec pokonał Zjednoczonych Pudliszki 3 – 1.

Nietypowo, bo we wtorek odbył się mecz, w którym Piast Poniec podejmował Zjednoczonych Pudliszki. Faworytem derbowego pojedynku byli gospodarze, którzy w ligowej tabeli mieli zgromadzone o trzynaście punktów więcej niż goście. Od samego początku meczu inicjatywa należała do zawodników Piasta, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i stwarzali groźniejsze akcje pod bramką gości. W pierwszej połowie dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Krzysztof Konieczny. Na początku drugiej części kolejną bramkę dołożył najskuteczniejszy gracz ligi, Krzysztof Karch. Wynik na 3 – 1 ustalił w 74 minucie spotkania zawodnik Zjednoczonych Arkadiusz Danielczak.

Wygrana drużyny z Ponieca pozwoliła znacznie przybliżyć się do drużyn będących bezpośrednio przed Piastem. Różnice są niewielkie i każde kolejne punkty mogą zapewnić ligowy awans w tabeli. Okazją do powiększenia aktualnego dorobku będzie mecz w Rydzynie. Spotkanie z wiceliderem rozgrywek odbędzie się 11 maja o godz. 16.00.