Rodzina Piasta podsumowała sezon 2018/19

2019-06-24

Koniec sezonu to tradycyjny czas podsumowań całorocznych dokonań. Nie inaczej było w minioną środę i piątek, kiedy to władze klubu, przedstawiciele gminy, sponsorzy, zawodnicy i kadra szkoleniowa spotkali się, aby we wspólnym gronie jeszcze raz podzielić się refleksjami oraz omówić to co było i co przed klubem w najbliższej przyszłości.

W środę 19 czerwca do strzelnicy ponieckiego Bractwa Kurkowego Zarząd Klubu zaprosił zawodników i trenerów reprezentujących na co dzień seniorskie sekcje klubu – piłkę nożną, futsal oraz tenis stołowy.
Witając zebranych zawodników i zaproszonych gości, prezes klubu Krystian Juśkiewicz podziękował za całoroczny wkład i wysiłek, który przyczynił się do promocji klubu i miasta. Słów podziękowań nie mogło zabraknąć do władz samorządowych i sponsorów. Szczególne podziękowania kieruję w stronę Burmistrza Ponieca Jacka Widyńskiego oraz sponsorów klubu, którzy zapewniają nam niezbędne wsparcie, umożliwiając stały rozwój klubu oraz zapewniając dobre warunki do gry i treningu. Bez Państwa wsparcia i zaangażowania nie udałoby się nam osiągnąć tak wiele, nie udałoby się promować i budować marki Piasta Poniec – mówił Krystian Juśkiewicz.

A sukcesów było wiele, m.in. awans tenisistów stołowych do rozgrywek III ligi, debiut na drugoligowych parkietach graczy futsalu, czy dobra gra seniorskiej drużyny na boiskach klasy okręgowej.

Spotkanie było też okazją do oficjalnego przedstawienia nowego szkoleniowca sekcji futsalu. Od nowego sezonu zawodników do lepszej gry ma przygotować Krzysztof Kaczmaczyk.

Wybór tego doświadczonego trenera to znak, że nadal mamy ambicje i chęci do dalszego rozwoju, że nie zadowalamy się tym co mamy, a nadal chcemy znaczyć i osiągać więcej na sportowej mapie regionu – mówił Krystian Juśkiewicz.

W piątek natomiast na terenie Dzięczyńskiego Kompleksu Rekreacyjnego spotkali się najmłodsi reprezentanci klubu. Przy wspólnym ognisku podsumowano całosezonowe dokonania piłkarzy i młodych siatkarzy.

Niewątpliwie miłą niespodziankę przygotował Burmistrz Ponieca Jacek Widyński, który najbardziej utalentowaną młodzież nagrodził stypendiami sportowymi.

Mam nadzieję, że przekazane stypendia pozwolą Wam rozwijać pasję i talent, który posiadacie. Mam nadzieję, że praca Waszych trenerów i Wasza pozwoli Wam osiągnąć jeszcze większe sukcesy i przyczyni się do rozsławienia klubu na arenie krajowej – mówił wręczając nagrody Jacek Widyński. Kończąc swoją wypowiedź, Burmistrz życzył sobie i wszystkim związanym z klubem, aby za kilka lat móc wspomnieć, że zawodnicy i zawodniczki reprezentujący nas na boiskach i parkietach ekstraklasowych klubów swoją przygodę ze sportem zaczynali w ponieckim Piaście.

Warto też wspomnieć, że każdy z młodych zawodników otrzymał wizytową koszulkę polo z wyhaftowanym herbem i nazwą klubu.

Miłą niespodziankę przygotowano także dla Burmistrza Ponieca. Z rąk najmłodszych zawodników Jacek Widyński otrzymał okolicznościową koszulkę, na której oprócz herby klubu znalazła się podobizna jedynego ponieckiego olimpijczyka Antoniego Gościańskiego.    

Galeria


© 2019 Development By Nuss Software