Piast z awansem w Pucharze Polski

2019-08-29

Dopiero seria rzutów karnych rozstrzygnęła kwestię awansu do II rundy piłkarskiego Pucharu Polski. Na szczęście więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy Piasta Poniec i to oni mogli się cieszyć z awansu.

W pierwszej rundzie krajowych rozgrywek los przydzielił drużynie Andrzeja Loksia drużynę MTS Pawłowice.  Zespół z klasy A podobnie jak Piast w rozgrywkach ligowych nie zaznała goryczy porażki, ale to jednak goście byli uważani za faworyta potyczki.

Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Drużyny w ciągu regulaminowych 90 minut nie potrafiły zakończyć trafieniem żadnej z akcji. Do wyłonienia zwycięzcy konieczna więc była seria rzutów karnych. Te lepiej wykorzystywali gracze z Ponieca. Do siatki trafili Marcin Dawidziak, Krzysztof Banaszak, Patryk Sieniecki oraz Krzysztof Konieczny. Niecelne uderzenie zanotował Łukasz Janowicz, ale wobec dwóch przestrzelonych rzutów karnych zawodników gospodarzy, goście triumfowali w stosunku 4 – 2.

W drugiej rundzie, która rozegrana zostanie 11 września Piast zmierzy się z Brenewią II Wijewo. Na zwycięzca tego pojedynku czeka już Rawia Rawicz.

 

© 2019 Development By Nuss Software