Korona zwycięża w turnieju im. Jana Dopierały

2017-12-04

Pięć drużyn – Polonia Leszno, Kania Gostyń, Korona Piaski, MTS Pawłowice oraz gospodarze Piast Poniec, wzięli udział w X Turnieju Piłkarskim im. Jana Dopierały.

Tradycją stało się, iż kluby zaproszone przez Piasta Poniec upamiętniają byłego działacza i społecznika, rywalizując o puchaj Jego imienia. Nie inaczej było też w sobotę 2 grudnia, kiedy to w hali widowiskowo- sportowej odbyła się kolejna edycja piłkarskiego turnieju.
Sama rywalizacja sportowa okazała się bardzo zacięta. Do ostatniej kolejki ważyły się losy poszczególnych miejsc. Wśród drużyn nie było zdecydowanego faworyta, a w o wynikach końcowych niejednokrotnie decydowała jedna bramka.
Ostatecznie w turnieju triumfowała drużyna Korony Piaski, która w czterech spotkaniach zdobyła osiem punktów. Drugie miejsce z dorobkiem siedmiu punktów przypadło drużynie gospodarzy. Zawodnicy Piasta Poniec w poszczególnych spotkaniach osiągnęli następujące wyniki:
Piast Poniec – Korona Piaski  0 : 0
Piast Poniec – Polonia Leszno 2 :1
Piast Poniec – MTS Pawłowice 2 : 0
Piast Poniec – Kania Gostyń 1 : 2

Trzecie miejsce zajęła leszczyńska Polonia. Na czwartej pozycji uplasowała się Kania Gostyń, a miejsce piąte przypadło drużynie z Pawłowic.
Wręczenia okolicznościowych pucharów dokonali Burmistrz Ponieca – Jacek Widyński, córki śp. Jana Dopierały – Małgorzata oraz Agnieszka oraz gość turnieju Paweł Ptak, fizjoterapeuta Miedzi Legniac, na co dzień współpracujący z kadrą piłkarską trenowaną przez Adama Nawałkę.
Obecność zaproszonego gościa była też niewątpliwie okazją dla kibiców, aby mogli dowiedzieć się o pracy i planach kadry przygotowującej się do zbliżającego się Mundialu.

Tabela końcowa X Turnieju Piłkarskiego im. Jana Dopierały:
 

miejsce

drużyna

pkt

z-r-p

Bramki

1

Korona Piaski

8

2-2-0

4 – 0

2

Piast Poniec

7

2-1-1

5 – 3

3

Polonia Leszno

7

2-1-1

6 – 4

4

Kania Gostyń

6

2-0-2

3 – 3

5

MTS Pawłowice

0

0-0-4

2 – 10

 

Galeria


© 2019 Development By Nuss Software