Seniorskie występy na 6 punktów.

2022-04-27

Zespół Klasy Okręgowej Piast Poniec na swój pojedynek w ramach 21. kolejki udał się w sobotę, 23 kwietnia 2022r. do Miejskiej Górki. Drużyna Jerzego Radojewskiego walcząca w tym sezonie o awans do wyższej klasy rozgrywkowej objęła prowadzenie już w 18. minucie po strzale Denisa Bolewicza. W 59 minucie drugą bramkę dołożył Piotr Łoskot. Gospodarze swoją jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobyli w 69. minucie. Zespół z Ponieca awansował na drugie miejsce i traci do lidera z Wilkonic tylko dwa punkty.

Sparta Miejska Górka – Piast Poniec 1 : 2 (0 : 1)
0 : 1 – Denis Bolewicz (18’)
0 : 2 – Piotr Łoskot (59’)
1 : 2 - (69’)
Piast: Banaszak – Ramota, Klimasz, Dorociak (68’ Lorenc), Kaczmarek, Wydmuch (70’ Andrzejak), Matecki, Bolewicz (87’ Rodewald), Cheba, Ł. Hajduk, Łoskot

.

Również cenne zwycięstwo odnieśli zawodnicy trenera Leszka Krzyżostaniaka. W 16 kolejce PROTON B Klasy gr. 8 pokonali Grom Czeluścin 1-0. Jedyną bramkę w tym spotkaniu po strzale z dystansu zdobył Eryk Andrzejak. Drużyna Piasta zajmuje aktualnie 8 pozycję w tabeli PROTON B Klasy.