Piast na fotelu lidera!

2022-05-02

To był mecz pełen zwrotów akcji. 22 kolejka klasy okręgowej Red Box gr. 5 to spotkanie Piasta Poniec z drużyną Rydzyniaka Rydzyna, a więc pojedynek drugiego z trzecim zespołem w tabeli.

Już do przerwy było 2:0 dla Piasta i wydawało się, że mecz jest pod kontrolą gospodarzy. Nic bardziej mylnego, ręka w polu karnym pozwoliła zbliżyć się rywalom na 2-1. Chwilę później Piast traci zawodnika i musi grać w "10". Po kilku minutach Rydzyniak z rzutu rożnego strzela bramkę na 2-2. Piast szybko otrząsa się i strzela bramkę na 3-2 i jak się okazuje ustala wynik spotkania. Po emocjonującym spotkaniu inkasujemy 3 pkt., a ponieważ dotychczasowy lider, Korona Wilkowice przegrywa w Borku Wielkopolskim 0:2 wskakujemy na fotel lidera. Brawa dla drużyny i trenera!

Bramki dla Piasta zdobywali: 2x Piotr Łoskot, Jędrzej Wydmuch