Udany weekend tenisistów stołowych. Zwycięstwo w turnieju. Zwycięstwo w lidze.

2017-12-18

Kolejny pracowity weekend za tenisistami stołowymi Piasta Poniec.

W sobotę 16 grudnia w Bodzewie odbyły się mistrzostwa powiatu gostyńskiego w tenisie stołowym. W turnieju drużynę Piasta reprezentowali Adrian Olejniczak, Emanuel Skiba, Arkadiusz Płoszajczak i Wojciech Walencki. Turniej był rozgrywany w 4 grupach, z których do drugiej fazy awans uzyskiwało  po 2 najlepszych zawodników. Sztuka ta udała się dwóm zawodnikom – Wojciechowi Walenckiemu i Arkadiuszowi Płoszajczakowi. Ten drugi niestety w pojedynku ćwierćfinałowym przegrał 3 – 0 z Mateuszem Wojciechowskim i zakończył zawody na miejscach 7-8. Wojciech Walencki natomiast ćwierćfinale pewnie pokonał Skibickiego 3-0. W półfinale w tym samym stosunku setowym okazał się lepszy od Banaszaka. W finale również bez straty seta zwyciężył Mateusza Wojciechowskiego. Zwycięstwo Wojciecha Walenckiego dało mu także kwalifikację do mistrzostwa Wielkopolski gdzie będą reprezentować powiat gostyński.
W niedzielę 17 grudnia, odbył się natomiast kolejny mecz ligowy. Piast Poniec udał się do Kobylina, gdzie pewnie zwyciężył miejscowego Spółdzielcę 14 – 4.  Jak podkreślił trener - Cieszy to, że wszyscy zdobyli punkty, co okazało się kluczem do zwycięstwa.

Piast Poniec pierwszą rundę zakończył na trzecim miejscu. W 9 spotkaniach zdobył 13 punktów. Runda rewanżowa rozpocznie się w styczniu.