Piast pokonuje Spartę

2018-10-14

Miłą niespodziankę w postaci wygranej sprawili miejscom kibicom zawodnicy ponieckiego Piasta. W meczu z wyżej notowaną Spartą Miejska Górka pokonali rywala 2 – 1.

Piast do meczu przystępował po wysokiej porażce w Wolsztynie, Sparta natomiast w ostatnich meczach regularnie zdobywała punkty znajdując się w tabeli na trzecim miejscu, mając w dodatku zaległe spotkanie do rozegrania.
Mecz dobrze rozpoczął się dla miejscowych graczy, w 5 minucie Bartosz Woliński zdobył bramkę dającą prowadzenie. Wynik ten utrzymywał się do 40 minuty, kiedy to goście po jednym z dośrodkowań zdołali wyrównać. W drugiej połowie padła tylko jedna bramka, którą zdobył wprowadzony kilka minut wcześniej Krzysztof Konieczny.

W następnym meczu Piast miał udać się do Wroniaw, jednak spotkanie to na prośbę gości zostało przełożone i rozegrane zostanie dopiero na wiosnę 2019. Tak więc Piast zaprezentuje się publiczności w 13 kolejce, kiedy to zmierzy się z Sarnowianką Sarnowa.