Kolejny turniej za siatkarzami foto + video

2018-01-08

6 stycznia siatkarze Piasta nie próżnowali. W godzinach porannych udali się do Leszna na Wielkopolski Turniej mini siatkówki, który zgromadził na starcie ponad 160 uczestników.

Podopieczni trenera Kubeczki stanęli do rywalizacji w kategorii dwójek dziewcząt, dwójek chłopców oraz trójek dziewcząt. Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze. W dwójkach chłopców Kuba Lisiecki, Szymon Wróbel i Filip Dykiert zajęli 4 miejsce. Natomiast Maks Wasiak, Cyprian Brodziak i Filip Rychel zajęli miejsce 2, ulegając w wielkim finale drużynie IUKS Poznań 1:2 (15:12; 12:15; 7:11). Wśród dwójek dziewcząt nasze ekipy spisały się równie dobrze. Kamila Borowiec, Martyna Sawarzyńska, Zosia Ratajczak zajęły miejsce 4. Natomiast Zuzia Lisiecka, Marysia Sobczyk i Julia Małyszek zajęły miejsce 2. Dziewczyny w półfinale pokonały 2:1 mocny zespół z Kalisza. W finale spotkały się z zespołem Spartakusa Lniano. Zespołem, który od kilku miesięcy nie przegrał jeszcze meczu. Dziewczyny walczyły dzielnie, ale musiały uznać wyższość rywalek i przegrały 0:2 (12:15; 9:15).

W kategorii trójek Nasz klub reprezentowały: Jessica Musielak, Kasandra Juskowiak, Roksana Rychel i Amelia Zielińska, które zakończyły turniej na 4 pozycji, przegrywając awans do strefy medalowej z zespołem ze Zbąszynka zaledwie 19:25.