Derby na remis.

2018-12-17

Futsalowe derby powiatu gostyńskiego pomiędzy Piastem Poniec a Berg Solutions Futsal Gostyń zakończyły się remisem 3 – 3.

Mecz obfitował w mnóstwo zwrotów akcji. Był pełen emocji i walki, jak na prawdziwe derby przystało. Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po strzale Jakuba Giery objęli prowadzenie. Chwilę później na 2 - 0 podwyższył grający trener Przemysław Czajka. Goście z Gostynia nie poddali się i zaatakowali odważniej, czego dowodem były dwie bramki. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 2 – 2. W drugiej części meczu drużyny próbowały zadać decydujący cios. Po jednej z akcji gola zdobyli przyjezdni i to Piast musiał gonić wynik. Pogoń udała się. Wynik ustalił Łukasz Janowicz, który na 3,5 minuty przed końcem pewnie wykorzystał przedłużony rzut karny.

Gole dla Piasta zdobyli Jakub Giera, Przemysław Czajka, Łukasz Janowicz. Na spotkanie 6 kolejki, Piast uda się do Pniew, gdzie zmierzy się z drużyną Red Dragons II. Początek meczu 22 grudnia o godzinie 14.00.