Nowy projekt piłkarski #PiłkaNaOkrągło.

2019-05-28

27 maja br. w Leszczyńskim Centrum Biznesu odbyła się konferencja prasowa dotycząca nowego projektu #PiłkaNaOkrągło. Do wspólnego przedsięwzięcia przystąpiły cztery podmioty: Klub Sportowy GI Malepszy Futsal Leszno, KS Kormoran Święciechowa, Transforemrs trening&dieta oraz PKS Piast Poniec.

Przedstawicielem ponieckiego klubu na spotkaniu był członek zarządu Łukasz Idowiak, który złożył podpis pod projektem, którego głównymi celami jest zwiększenie wszechstronności rozwoju piłkarskiego zawodników młodzieżowych poprzez łączenie treningów letnich na boiskach trawiastych z zimowymi w halach oraz wsparcie rozwoju zawodników poprzez dodanie elementów treningów siłowych i motorycznych. Plan zakłada także umożliwienie młodym zawodnikom rywalizacji na wielu szczeblach rozgrywek, od boisk trawiastych po hale sportowe, a co za tym idzie nawiązanie współpracy pomiędzy klubami i sekcjami trawiastymi i futsalowymi.

Pierwszym wymiernym efektem współpracy będzie powołane kolejnej grupy młodzieżowej w ponieckim klubie. Od września treningi rozpocznie drużyna futsalowa z kategorii U-18.

© 2019 Development By Nuss Software