Wygrana na boisku wicelidera!

2019-05-27

Miłą niespodziankę sprawili kibicom ponieckiego Piasta seniorzy, którzy zdecydowanie wygrali wyjazdowe spotkanie w Miejskiej Górce, pokonując Spartę 4 – 1.

Sparta, która po 25 kolejkach znajdowała się na drugiej pozycji wydawała się być faworytem meczu. Drużyna walcząca o awans podejmowała Piasta, który znajdował się na ósmej pozycji. Kto wie, jakby się potoczyły losy meczy, gdyby miejscowi gracze wykorzystali na początku spotkania rzut karny. Na wysokości zadanie stanął jednak Krzysztof Banaszak, który nie dał się pokonać zawodnikowi Sparty. Pio tej sytuacji na murawie dominował Piast, a hat-trickiem w pierwszej połowie mógł pochwalić się Marcin Dawidziak, który w 20, 27 i 41 minucie pokonał bramkarza gospodarzy. Trzybramkowe prowadzenie gości ustawiło mecz. W drugiej połowie Sparta zdobyła kontaktową bramkę, na którą odpowiedział Tomasz Szumny ustalając wynik spotkania na 4 – 1.

W najbliższą sobotę Piast o godz. 17.00 zmierzy się przed własną publicznością z Sokołem Wroniawy, który w dotychczasowych meczach zdobył osiem punktów.
 

STRZELCY BRAMEK:

0 : 1 MARCIN DAWIDZIAK 20 MIN

0 : 2 MARCIN DAWIDZIAK 27 MIN

0 : 3 MARCIN DAWIDZIAK 41 MIN

1 : 3 EDWIN MARCHEWKA 48 MIN

1 : 4 TOMASZ SZUMNY 64 MIN

SKŁAD: 

1 KRZYSZTOF BANASZAK

2 SZYMON RAMOTA

3 MARIUSZ KLIMASZ

4 DANIEL RODEWALD

5 ROBERT STACHOWIAK

6 KRZYSZTOF KONIECZNY

7 TOMASZ SZUMNY

8 JAKUB PIASZCZYŃSKI

9 JAKUB CHWALISZEWSKI

10 MARCIN DAWIDZIAK

11 WOJCIECH ALEJSKI

© 2019 Development By Nuss Software