Udana inauguracja sezonu! Piast wygrywa 6 - 0

2019-08-16

Na tak okazałą inaugurację sezonu piłkarskiego 2019/20 warto było czekać. W czwartkowe popołudnie na stadionie sportowym w Poniecu dopisało wszystko

– pogoda, która zachęcała do obserwowania meczu, kibice, którzy licznie stawili się na trybunach, a przede wszystkim piłkarze, którzy wysoko pokonali drużynę Piasta Belęcin.

Mecz był też debiutem nowego szkoleniowca Andrzeja Loksia, który od kilku tygodni przygotowywał drużynę do startu rozgrywek. W porównaniu do zeszłego sezonu zmienił się też skład. W dniu wczorajszym z powodzeniem zadebiutowali pozyskani Łukasz Janowicz, Jędrzej Wydmuch, Patryk Siniecki, Michał Bożek.

Od początku meczu inicjatywę przejęli gospodarze. Za pierwszą bramka kibicom przyszło czekać do 19 minuty, wtedy też wynik otworzył Marcin Dawidziak. Chwilę później na 2 – 0 podwyższył Tomasz Szumny. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza cześć spotkania. W drugiej połowie premierowe gole dla Piasta zanotowali Patryk Siniecki i Jędrzej Wydmuch, a drugie trafienia dopisali Tomasz Szumny i Marcin Dawidziak, ustalając w końcówce wynik na 6 – 0.

1:0 19’ - Dawidziak Marcin (as. Karch)

2:0 21’ - Szumny Tomasz

3:0 56’ - Wydmuch Jędrzej (as. Dawidziak)

4:0 63’ - Szumny Tomasz (as. Wydmuch)

5:0 75’ - Siniecki Patryk (as. Janowicz)

6:0 90+1 - Dawidziak Marcin (k)

W najbliższą niedzielę, w meczu 2 kolejki Piast również przed własną publicznością zmierzy się z Koroną Wilkowice. Kibiców zapraszamy na trybuny na godzinę 14.00.