Sezon oficjalnie zakończony. Piast z awansem do V ligi

2020-05-08

Czwartkowe (7 maja br.) posiedzenie władz Polskiego Związku Piłki Nożnej z przedstawicielami związków wojewódzkich miało dać ostateczną odpowiedź jak będzie przedstawiała się piłkarska rzeczywistość w dobie walki z koronawirusem.

Włodarze podjęli decyzję o zakończeniu rozgrywek w sezonie 2019/2020 z zachowaniem zasad awansów z jednoczesną rezygnacją ze spadków.

Informacja ta w kontekście ponieckiego Piasta była o tyle ważna, gdyż drużyna po rundzie jesiennej znajdowała się na drugiej, barażowej pozycji. Tym samym Piast uzyskał awans na piąty poziom rozgrywek!

Niezmiernie cieszy nas decyzja władz WZPN. Braliśmy pod uwagę, że sezon może zostać zakończony. Jedyną niewiadomą była kwestia dotycząca awansów i spadków – powiedział Prezes PKS Piast Krystian Juśkiewicz. Awans do piątej ligi to niewątpliwy sukces i nagroda dla tych, którzy byli z drużyną na co dzień. Chciałbym serdecznie pogratulować i podziękować trenerom i zawodnikom, za ich boiskową postawę. Można żałować, że rozgrywki się zakończyły w tak nietypowy sposób, ale należy się cieszyć, że praca wykonana jesienią została nagrodzona w postaci awansu - kontynuował.

Mogę zapewnić, że Zarząd nadal będzie starał się stworzyć takie warunki, aby Klub mógł się rozwijać, gra w nim była dla zawodników przyjemnością, a wyniki napawały kibiców radością – zakończył.

Start rozgrywek 5 ligi planowany jest wstępnie na połowę sierpnia br.   

© 2023 Development By Nuss Software