Piast zdominował wielkopolskie parkiety !

2020-07-24

Za nami niesamowity tydzień finałów wojewódzkich o mistrzostwo Wielkopolski. Trzy zgłoszone zespoły do rozgrywek zdobyły trzy medale - dwa złote i jeden srebrny! 

W poniedziałek 20 lipca Filip Rychel, Filip Dwojak, Paweł Czabajski, Wojtek Maćkowiak w kategorii trójek zdobywają złoty medal, pokonując w turnieju wszystkich rywali 2:0. Dla naszych chłopaków to powtórzenie wyniku sprzed roku i drugie z rzędu mistrzostwo, co daje awans do finału ogólnopolskiego. W środę 22 lipca Maks Wasiak, Cyprian Brodziak, Bartek Student i Fabian Wosiński w kategorii czwórek chłopców zdobywają srebrny medal. Po fantastycznym zwycięskim półfinale z Energetykiem Poznań, w finale uznajemy wyższość Piasta Krotoszyn. 2 miejsce wywalczone przez chłopaków jest ich 3 z rzędu medalem wywalczonym w mini siatkówce. W poprzednich latach zdobywali brąz w kategorii dwójek i trójek. Tegoroczny medal gwarantuje chłopakom start w Mistrzostwach Polski. 
W czwartek 23 lipca do boju stanęły dziewczyny w kategorii czwórek. Julia Małyszek, Kamila Borowiec, Martyna Sawarzyńska, Zosia Ratajczak, Marysia Sobczyk również nie pozostawiły złudzeń swoim rywalom. W gronie 20 zespołów okazały się najlepsze. W wielkim finale turnieju pokonały Energetyk Poznań i Lider Rokietnica i zdobyły zloty medal. Dla Julii jest to powtórzenie wyniku sprzed 2 lat i kolejne złoto. Dla pozostałych dziewczyn to pierwszy medal w rozgrywkach KINDER + SPORT. Kolejny awans do finałów Mistrzostw Polski.

Wielkie gratulacje należą się zawodnikom. Za ciężką pracę na treningach, ogromne zaangażowanie, pełne oddanie, poświęcenie, wielkie serce do tej gry. Niesamowicie się pracuje z taką grupą młodzieży, których etyka pracy jest wzorowa - powiedział trener sekcji Łukasz Kubeczka

Wielkie brawa dla starszych zawodników. Roksana, Jessica, Kasandra, Amelia, Zuzia, Wika, Dominik. To dzięki wspólnym treningom z wami, mogli się od was uczyć, mieli kogo podpatrywać i z kim rywalizować. To Nasz wspólny sukces. Rodzice....można by wiele napisać....dziękujemy za bycie partnerem w tym procesie. Za te kilka lat wsparcia duchowego, mentalnego a także finansowego. Za najlepszy doping na świecie!!! Za to że jesteście z Nami, że wspólnie tworzymy tą sekcję. Dziękujemy Prezesowi, Gminie Poniec i wszystkim sponsorom. Dzięki wam mamy ten komfort, że po tych kilku latach ciężkiej pracy jesteśmy bezpieczni finansowo, że nie musimy się martwić o środki konieczne do dalszego rozwoju - dodał trener.

Jest to piękne zakończenie sezonu na etapie wojewódzkim. Mimo, że jego końcówka z powodu pandemii była trudna dla wszystkich, to przez ostatni miesiąc potrafiliśmy się zmobilizować i powalczyć by zrealizować swoje marzenia. Jest to piękne zwieńczenie kilkuletniej, tytanicznej pracy. Szczególnie dla zawodników z rocznika 2007, którzy w tych najważniejszych a zarazem najtrudniejszych kategoriach, w czwórkach, wywalczyli złoto i srebro. Kilka lat temu postawiliśmy sobie cel i dziś możemy być dumni, że zrealizowaliśmy go w 110%. 

Malutki Poniec w mini siatkówce jest naprawdę WIELKI!!! 4 lata startów - siedem medali  - 4 złote, 1 srebrny, 2 brązowe.

Galeria


© 2024 Development By Nuss Software