Wygrana na zakończenie roku

2020-12-21

W ostatnim meczu w 2020 roku Piast Poniec pokonał Juranda Koziegłowy 9 - 6. Było to trzecie kolejne zwycięstwo podopiecznych Krzysztofa Kaczmarzyka.

Mecz z Jurandem Koziegłowy był ostatnim, który zawodnicy Piasta zagrali w tym roku. Zarówno Piast, jak i Jurand dotychczas zgromadzili na swoim koncie po 6 punktów i byli sąsiadami w ligowej tabeli.

Mecz był niezwykle wyrównany. W pierwszej połowie prowadzenie zmieniało co kilka minut. Strzelanie rozpoczął Piast, najpierw Łukasz Janowicz, a następnie Oskar Maciejewski dali prowadzenie gospodarzom. Goście nie pozostali dłużni i w 16 minucie objęli prowadzenie 4 - 2. Na szczęście przed przerwą Marcin Kajoch i ponownie Łukasz Janowicz doprowadzili do remisu.

Druga część meczu to przewaga Piasta, po sześciu minutach gry było 7 - 4 dla gospodarzy. W kolejnych minutach drużyny odpowiadały golem na gola, a wynik końcowy to 9 - 6 dla Piast Poniec.

Piast kończy pierwszą rundę na 4 miejscu w ligowej tabeli, mając do rozegrania jeszcze zaległy mecz z Tarnovią Tarnowo Podgórne. Runda rewanżowa rozpocznie się 9 stycznia 2021 roku.