Tarnovia wysoko zwycięża w Poniecu

2021-03-12

Takiego obrotu sprawy nie spodziewał się nikt, kto śledził mecz futsalu pomiędzy Piastem Poniec a Tarnovią Tarnowo Podgórne. Goście z Tarnowa zwyciężyli w Poniecu 13 - 5 mimo, że do przerwy na tablicy wyników był remis 1 - 1.

Mecz z drużyną z Tarnowa pierwotnie miał zostać rozegrany w 1 kolejce, jednak dopiero wczoraj udało się nadrobić zaległości. Spotkanie rozpoczęło się lepiej dla Piasta, kiedy to Patryk Moryson dał prowadzenie gospodarzom. Goście po minucie gry odpowiedzieli golem i takim też wynikiem zakończyła się pierwsza część.
Druga połowa to mnóstwo niewymuszonych błędów zawodników Piasta. Tylko w samej 23 minucie gry zawodnicy Tarnovii zdobyli trzy gole. Przy rezultacie 8 - 2 dla Tarnovii Piast zdobył trzy kolejne gole, doprowadzając do wyniku 5 - 8, który dawał nadzieję na emocje do końcowych minut gry. Niestety odważna gra spowodowała, że goście z niemal 100% skutecznością kończyli swoje kontrataki. Ostateczny wynik to 5 - 13.

Do końca sezonu Piast ma do rozegrania dwa mecze. W niedzielę 14 marca zmierzy się z wiceliderem z Wrześni. Początek spotkania o godz. 17.00. Na zakończenie sezonu zawodnicy z Ponieca pojadą do Gostynia. Mecz z miejscowym Futsalem w sobotę 20 marca o godz. 18.00.