Piast nawiązał współpracę z KS Futsal Leszno

2021-08-27

W dniu wczorajszym w siedzibie klubu doszło do podpisania porozumienia o wzajemnej współpracy pomiędzy PKS Piast Poniec a Klubem Sportowym Futsal Leszno.

Zanim jednak dokumenty zostały formalnie parafowane poprzedziły je kilkutygodniowe konsultacje i ustalenia. Głównymi założeniami współpracy jest umożliwienie młodym zawodnikom profesjonalnego rozwoju futsalowego, wspieranie Piasta graczami leszczyńskiego klubu oraz wymiana doświadczeń na wszelkich płaszczyznach funkcjonowania klubów.

Jesteśmy w pełni usatysfakcjonowani, że udało się nam pozyskać wsparcie tak poważnego gracza, jakim na futsalowej mapie jest leszczyński klub. Wierzymy, że działając na sprawdzonych już pomysłach i wzorcach wypracowanych w Lesznie pomożemy naszym młodym zawodnikom wejść na wyższy poziom piłkarski – powiedział Prezes PKS Piast Krystian Juśkiewicz. Kadra klubu w nadchodzącym sezonie ma być oparta na doświadczonych graczach, których wspierać będzie młodzież z Ponieca i Leszna. Na trenerze i starszych zawodnikach będzie spoczywała odpowiedzialność, aby młodzież rozwijała się w sposób harmonijny. Jesteśmy przekonani, że w perspektywie sezonu, dwóch zawodnicy Ci będą stanowić o coraz większej sile drużyny – dodał.

Zadowolenia nie ukrywał także Prezes Futsal Leszno Paweł Mrozkowiak. Współpraca leszczyńsko – poniecka przyniesie korzyści zarówno nam jak i Piastowi. Mamy rozbudowaną kadrę, zawodnicy, którzy grają mniej będą mieli okazję zbierać doświadczenie i rytm meczowy reprezentując barwy Piasta. Ważny jest też aspekt wprowadzania młodzieży do gry. Jesteśmy przekonani, że czerpiąc z doświadczenia trenerów Trznadla i Kaczmarzyka młodzi adepci futsalu, wkrótce będą stanowić o sile drużyny z Ponieca i miejmy nadzieję, że z Leszna. Podpisane porozumienie otwiera im profesjonalną ścieżkę rozwoju, z której mogą skorzystać.

To nie koniec dobrych wiadomości dla kibiców Piasta, bowiem reprezentujący firmę EKO-ROL Szymon Ratajczak potwierdził, że firma ta nadal będzie zaangażowana we wsparcie finansowe klubu. Logo firmy będzie widoczne na koszulkach i banerach reklamowych w ponieckiej hali.

© 2021 Development By Nuss Software