Z siatkarskiego parkietu.

2021-12-21

Ostatnie dni były bardzo intensywne dla siatkarzy i siatkarek Piasta Poniec. Zarówno młodzicy jak i młodziczki rozegrali planowane i zaległe spotkania I ligi wojewódzkiej. Jedni i drudzy w sobotni poranek rozegrali spotkania na własnym parkiecie. Dziewczyny podejmowały Szamotulanin Szamotuły oraz drugi zespół Enea Energetyk Poznań. Nasze zawodniczki pokonały poznanianki 2:0, lecz w drugim spotkaniu uległy rywalkom 0:2.
 

Takim samym bilansem turniej zakończyli chłopcy. W pierwszym spotkaniu ulegli 0:2 IUKS Jedynce Poznań a w drugim pokonali Volley Turek 2:0. W niedzielny poranek młodziczki udały się do Kalisza, by nadrobić zaległości w spotkaniu z miejscowym Jantarem. Nasze dziewczyny zwyciężyły pewnie 2:0.
Tym sposobem, podopieczne trenera Łukasza Kubeczki zajęły 6 miejsce w I lidze wojewódzkiej i automatycznie kwalifikują się do półfinałów wojewódzkich.W ślad za dziewczynami poszli chłopcy, którzy niezależnie od dwóch pozostałych spotkań, zapewnili sobie również udział w półfinale wojewódzkim. Nasz zawodnik, Paweł Kapitan, zadebiutował również w zespole UKS SMS Joker Piła w kategorii czwórek.

Foto: G.Kapitan

© 2024 Development By Nuss Software