Fantastyczny weekend za siatkarzami.

2022-02-23
W sobotę w Poznaniu rozegraliśmy 2 turniej półfinałowy młodziczki. W pierwszym spotkaniu zmierzyliśmy się z gospodarzem Enea Energetyk Poznań. I podobnie jak tydzień wcześniej, pojedynek był bardzo zacięty i wyrównany.
Niestety po raz kolejny przegrywamy 1:2. W drugim spotkaniu mierzymy się z SPS Volley Piła. Ten zespół ewidentnie Nam "nie leży". Mimo szczerych chęci, przegrywamy 0:2 i tracimy szansę na awans do finału. Mimo tego, w ostatnim spotkaniu, ze Złotowem, pokazujemy się ze swojej najlepszej strony w tym sezonie. Rozgrywamy świetne spotkanie, lecz po raz kolejny schodzimy z parkietu pokonani 1:2. Schodzimy jednak z podniesioną głową i przy oklaskach kibiców drużyn przeciwnych. Mimo, że nie udało się dziewczynom awansować do finału, jesteśmy dumni z postawy zawodniczek i z walki do samego końca.
Dziś w Nowym Tomyślu kropkę nad "i" postawili młodzicy. W drugim półfinale chłopcy zmierzyli się z IUKS jedynka Poznań oraz gospodarzami. W pierwszym spotkaniu mierzymy się z niepokonanymi w tym sezonie młodzikami z Poznania, który w tym sezonie przegrał zaledwie jednego seta! Nasi chłopcy w drugim secie zagrali rewelacyjnie i poznański zespół zaledwie drugi raz w tym sezonie traci seta. Ostatecznie przegrywamy spotkanie 1:2 ale ten set już przed ostatnim meczem dał nam awans do finału wojewódzkiego młodzika! Mimo to w ostatnim spotkaniu pokonujemy 2:0 Kangur Nowy Tomyśl. Drużynie gospodarzy należą się jednak wielkie brawa za postawę fair-play. Kilka dni temu w drodze na turniej do Poznania mieliśmy awarię busa, ale zespół z Nowego Tomyśla zgodził się poczekać 1,5 godziny. Postawa godna pochwały i podkreślenia, że o awansie do finału decydował wynik sportowy a nie sprawy boiskowe.