Druga porażka Piasta.

2022-08-24

Siedem goli obejrzeli fani piłki nożnej w Poniecu, niestety sześć z nich zdobyli goście. Drugiej porażki w sezonie doznał Piast Poniec. W meczu 2 kolejki spotkań Red Box Vligi gr. 3 przed własną publicznością beniaminek piątej ligi uległ Ostrovii Ostrów Wielkopolski  1 : 6.

Goście po niespełna kwadransie prowadzili już 2:0, w 32 minucie gola kontaktowego strzelił dla Piasta Kacper Zapłacki, ale przyjezdni szybko zdobyli bramkę na 1:3. Tak też zakończyła się pierwsza połowa spotkania, a po zmianie stron piłkarze Ostrovii zadali jeszcze trzy ciosy. Piast w dwóch kolejach stracił aż 10 bramek i na ten moment zamyka ligową tabelę.

Piast Poniec – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 1 : 6 (1 : 3)

0 : 1 - Łukasz Budziak (10’)

0 : 2 - Mikołaj Marciniak (12’)

1 : 2 – Kacper Zapłacki (32’)

1 : 3 - Piotr Skrzypczak (34’)

1 : 4 - Konrad Rusek (62’)

1 : 5 - Maciej Kaniewski (77’)

1 : 6 - Mariusz Poślednik (78’)

Piast: Banaszak – Ramota (70’ Wydmuch), Klimasz (77’ Lokś), Dorociak, Kaczmarek, Dymitrów, Smektała, Zapłacki, Ł. Hajduk (62’ Andrzejak), Bolewicz, Łoskot,