Brak punktów na inaugurację.

2023-03-30

W niedzielę rundę wiosenną zainaugurował Piast Poniec. Spotkanie z Zawiszą Łęka Opatowska było zarazem debiutem na seniorskiej ławce trenerskiej Jakuba Chwaliszewskiego. Debiut się nie udał, bo walczący o utrzymanie Piast przegrał na własnym boisku 1 : 3.

Goście po pierwszej połowie prowadzili 2 : 0. W 50. minucie Piast złapał kontakt po bramce Tymoteusza Muszuka. Gdy wydawało się że to Piast ustrzeli druga bramkę, błąd przy wyprowadzaniu piłki naszych pomocników zakończony stratą i bramką dla przeciwnika.

W drugiej kolejce rundy rewanżowej Piast Poniec zagra z Ostrovią Ostrów Wielkopolski, liderem trzeciej grupy piątej ligi.

Piast Poniec – Zawisza Łęka Opatowska 1 : 3 (0 : 2)
0 : 1 – (25’)
0 : 2 - (39’)
1 : 2 – Tymoteusz Myszuk (50’)
1 : 3 - (70’)
Piast: Skiba – Ramota (88’ Sz. Hajduk), Mikołajczak, Kaczmarek (79’ T. Hajduk), Dmitrów (46’ Janowicz), Myszuk, Ł. Hajduk, Matecki (65’ Pietrula), Urbański, Wydmuch (65’ Smektała), Zydorczyk